Budownictwo i architektura : SOILED / CARTOGRAM Architecture + Urban Design

Dzięki uprzejmości CARTOGRAM Architecture + Urban Design Działając w przestrzeniach architektury, urbanistyki i pedosfery, SOILED jest miejscem dialogu i eksploracji.
Analizuje rolę, jaką budowane środowisko odgrywa w kwestiach społecznych w wymiarze ziemskim, ale zmarginalizowanym; dokumentuje ukryte systemy i przestrzenie pośrednie.
Wydawnictwo CARTOGRAM Architecture + Urban Design, SOILED weryfikuje pomysły od roślin uprawnych po nieprzyzwoite, poszukując aktywnego udziału interdyscyplinarnych współpracowników.
Wykorzystuje narracje, manifesty, mappings, efemerydy i wydarzenia na żywo do pośredniczenia w swoim dyskursie architektonicznym do szerszej publiczności.
Wydawane dwa razy w roku w czasie każdego przesilenia, SOILED jest dostępne zarówno w wersji drukowanej, jak i bezpłatnym pliku PDF do pobrania! Wydanie inauguracyjne, zatytułowane Groundscrapers, jest już dostępne na ich stronie internetowej.
Więcej zdjęć i opis po przerwie.
Groundscrapers bada systemy, populacje i infrastrukturę, które zajmują ogromne ilości miejsca w naszych istniejących miastach, ale nie są rozpoznawane przez typowych mieszkańców miast.
Zamiast sięgać pionowo w kierunku nieba, Groundscrapers stara się dotrzeć poziomo do różnych dyscyplin, aby kultywować sensowne chwile w pedosferze.
Poprzez świadome pozycjonowanie treści, materii wizualnej, osadu i efemeryd, Groundscrapers teoretykuje, że fizyczność drukowanej strony może przekroczyć półkę z książkami – że media drukowane mogą orientować się na powierzchni Ziemi, zgodnie z jej geograficznymi i architektonicznymi współrzędnymi.
Dzięki uprzejmości CARTOGRAM Architecture + Urban Design Współtwórcy tego numeru to Dział Niezwykłych Poufnych, Stewart Hicks + Allison Newmeyer, Rael San Fratello Architekci, John Szot Studio, Dan Weissman i Katherine Darnstadt.
Dzięki uprzejmości CARTOGRAM Architecture + Urban Design
[więcej w: olx kłodzko, blaty kuchenne z konglomeratu, olx dąbrowa górnicza ]

Powiązane tematy z artykułem: blaty kuchenne z konglomeratu olx dąbrowa górnicza olx kłodzko