Budownictwo i architektura : Zwycięski wniosek National Graphene Institute / Jestico + Whiles

Dzięki uprzejmości Jestico + Whiles Jestico + Whiles.
projekt dla nowego.
61m National Graphene Institute na Uniwersytecie w Manchesterze otrzymało niedawno zgodę na planowanie.
Nowa placówka zostanie zaprojektowana, aby stać się wiodącym na świecie centrum badań i inkubatorów poświęconym rozwojowi grafenu, pomagając Wielkiej Brytanii pozostać w czołówce komercjalizacji tego rewolucyjnego materiału.
Projekt zostanie umieszczony w kompaktowym, pięciokondygnacyjnym budynku o powierzchni 7600 m2, z główną salą do sprzątania zlokalizowaną na niższym parterze, w celu uzyskania najlepszej wydajności wibracji.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Wykonane z pojedynczej warstwy atomów węgla grafen został uznany za najcieńszy materiał, jaki kiedykolwiek zmierzono.
Opisywany jako znacznie silniejszy niż diament, bardziej przewodzący niż miedź i elastyczny jak guma, grafen jest najsilniejszym i najbardziej przewodzącym materiałem na świecie.
oferuje znaczny potencjał dla wielu aplikacji od IT do energii do medycyny.
Grafen został wyizolowany w 2004 r.
Przez profesorów uniwersytetu w Manchesterze Andre Geima i Konstantina Novoselova, którzy zostali nagrodzeni w 2010 r.
Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki, a następnie rycerstwem za pionierskie prace nad grafenem.
Zaplanowane na otwarcie w 2015 roku, nowy obiekt jest projektowany pod kierunkiem profesora Nowoselova.
Dzięki uprzejmości Jestico + Whiles W budynku znajdzie się również druga sala czystych pomieszczeń, a także laboratoria laserowe, optyczne, metrologiczne i chemiczne, sala seminaryjna i biura oraz pomieszczenia pomocnicze.
Biura i laboratoria są wymieszane na wszystkich piętrach, aby umożliwić poszczególnym zespołom badawczym urządzenia potrzebne do prowadzenia spójnej pracy w jednym obszarze.
Oczekuje się, że zespoły te będą obejmować partnerów branżowych, którzy będą współpracować w zakresie badań z uniwersytetem.
Ponad 150 firm wyraziło już zainteresowanie założeniem działalności w tej instytucji, w tym wiodących firm elektroniki na świecie.
Ponad połowa funduszy na budowę (.
38 m) zostanie zapewniona przez rząd, po kanclerzu skarbu, w ostatnim oświadczeniu George a Osborne a, że Wielka Brytania będzie udzielała dalszych funduszy na badania nad grafenem, co przyniesie ogółowi rząd Wielkiej Brytanii wsparcie na więcej niż.
60m.
Potrzebne są dodatkowe fundusze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).
Oczekuje się, że instytut wygeneruje początkowo około 100 miejsc pracy, z długoterminowym oczekiwaniem na kolejne tysiące na Północnym Zachodzie i szerzej w Wielkiej Brytanii.
Prowadzone przez EC Harris poprzez OGC Framework, zespół projektowy obejmuje również CH2M Hill, zapewniając specjalistyczne usługi projektowania architektonicznego i usługi konsultantów M & E, a także Ramboll świadczący usługi inżynieryjne i strukturalne.
[hasła pokrewne: olx wałbrzych, olx kłodzko, malowanie podbitki ]

Powiązane tematy z artykułem: malowanie podbitki olx kłodzko olx wałbrzych