Budownictwo wczoraj i dzis : Resetowanie sieci: ponowne przemyślenie zwycięzców konkursu Chicago Emerald Necklace

Dzięki uprzejmości Kees Lokman, Fadi Masoud i Conor O.
Shea Network Reset: Rethinking the Chicago Emerald Necklace to międzynarodowy konkurs organizowany przez MAS Studio & Chicago Architectural Club, którego celem jest dostarczenie pomysłów i działań, które mogą reaktywować Boulevard System of Chicago i przemyślenie jego potencjalna rola w mieście.
Czytaj dalej dla zwycięzców i więcej na temat konkurencji.
.
Emerald Necklace ., ustanowiony w nawiązaniu do 1893 World Columbian Exposition, składa się z szeregu ulic i parków, niektóre z nich zaprojektował Frederick Law Olmsted i William Le Baron Jenney.
Dziś ten niedostatecznie wykorzystany i niedofinansowany obszar jest miejscem, gdzie można znaleźć świeże pomysły na temat wizji Chicago.
Kwestionuje wykorzystanie otwartej przestrzeni, czy to w przypadku transportu, rekreacji, programów aktywnych czy pasywnych oraz potencjalnej tożsamości wizualnej miasta jako katalizatora gospodarczego lub społecznego.
Następujące projekty zostały wybrane jako zwycięzcy konkursu: Dzięki uprzejmości Aptum Architecture First Prize: Chicago Constellation.
Kees Lokman, Fadi Masoud i Conor O.
Shea Dzięki uprzejmości Kees Lokman, Fadi Masoud i Conor O.
Shea Chicago Constellation zaproponowana przez Kees Lokman, Fadi Masoud i Conor O.
Shea to system kanałów, linii kolejowych i stref produkcyjnych, które integrują różne funkcje i programy już istniejące w mieście.
Jest to strategia, która ma się rozwijać z biegiem czasu, biorąc pod uwagę ekologię, rekreację, infrastrukturę i rozwój.
Osiąga się to poprzez przywrócenie porzuconej własności przemysłowej i wykorzystanie jej, aby stać się infrastrukturalną infrastrukturą miejską.
Ta propozycja jest rozumiana jako gradient, a nie pojedyncze przestrzenie liniowe.
Możliwości takiej integracji są liczne i pozwalają na elastyczność, ponieważ siły miejskie nadal zmieniają gospodarczą i społeczną tożsamość Chicago.
Druga nagroda: (w) dobrowolnych więźniach zmian klimatycznych.
Architektura Aptum Dzięki uprzejmości Aptum Architecture (in) dobrowolni więźniowie zmian klimatycznych w Aptum Architecture zajmują się wszechobecnymi problemami zmian klimatycznych, ponieważ odnoszą się do lokalnych warunków panujących w mieście i jego ludności.
Ich dwojaką strategią jest reorganizacja istniejącej ziemi w celu poprawy przestrzennego, ekologicznego i programowego działania, jak również stworzenie miejskiego canpoy, który zatrzymuje i oczyszcza spływ wód deszczowych, zapewnia krytyczne siedliska dla wysiedlonych gatunków i oferuje programowe i empiryczne cechy przestrzeń publiczna dla mieszkańców.
Istniejąca infrastruktura tożsamości Chicago, jak na przykład bulwary, które zostały przejęte przez rozwój miejski, jest ponownie wykorzystywana do celów ochrony środowiska w ramach strategii.
Zmiany klimatyczne, takie jak wzrost opadów, rozwiązuje się, opracowując bioodtwarzacze i baseny zatrzymujące, które wychwytują wodę burzową, zanim spowoduje ona przelanie się surowych ścieków do jeziora Michigan.
Syntetyczny krajobraz tworzony przez miejski baldachim tworzy unoszący się krajobraz poprzez proces cięcia i wypełniania, który wykorzystuje miejską postać i wzmacnia bulwary, które niegdyś były widoczne w Chicago.
Trzecia nagroda: Linia pierścieniowa.
Timothy Bacheller, Charlotte Page i Christopher Phillips Dzięki uprzejmości Timothy ego Bachellera, Charlotte Page i Christopher Phillips The Ring Line Timothy ego Bachellera, Charlotte Page i Christopher Phillips są naprężeniami infrastrukturalnymi, które ponownie łączą Chicago i jednoczą system, w którym programy rekreacyjne, komercyjne i społecznościowe mogą odnoszą się do siebie nawzajem.
W trzech fazach: Unified System, Connection i Growth.
Każdy postój wzdłuż tramwaju jest powiększonym placem z pawilonami znajdującymi się w odległości pół mili.
Ustanawia adaptacyjne ponowne wykorzystanie wolnych budynków przemysłowych dla proponowanych działań, takich jak szklarnia wspólna, teatr na wolnym powietrzu.
Różne programy promują aktywny i społeczny styl życia, który zachęca ludzi do uczestnictwa.
Wyróżnienia: Dzięki uprzejmości Jenny Wolf i Lyndsay Pepple to stwierdzicie.
Jenna Wolf i Lyndsay Pepple Rysunek, że Jenna Wolf i Lyndsay Pepple ustanawiają dekonstrukcję figuralnego aspektu Szmaragdowego Naszyjnik.
Proponuje internalizację programów w celu stonowania figuralnego i wzmocnienia programowych aspektów mieszania i łączenia różnych funkcji w jednym obszarze.
Popycha podziały między prywatnym a publicznym poprzez inwazję prywatnych programów i kwestionowanie amerykańskich miejskich typologii o przestrzennej złożoności, która ujawnia życie w nich.
Narcissus Echo-City.
BXLMRS Antoine Chaudemanche, Lionel Bousquet, El Hadi Ketumem i Lessi Stoird Dzięki uprzejmości BXLMRS Antoine Chaudemanche, Lionela Bousqueta, El Hadi Ketumem i Lessi Stoird Narcissus Echo-City BXLMRS: Antoine Chaudemanche, Lionel Bousquet, El Hadi Ketumem i Lessi Stoird proponują kolekcję równych powierzchni białych tablic i lusterek ze stali nierdzewnej, które są dziesięć stóp na dziesięć stóp.
Tablice wychodzą na ulicę i tworzą impr
[patrz też: plan zagospodarowania przestrzennego zabierzów, olx dąbrowa górnicza, olx wałbrzych ]

Powiązane tematy z artykułem: olx dąbrowa górnicza olx wałbrzych plan zagospodarowania przestrzennego zabierzów