Kącik architekta – Konkurs „Networked Ecologies: Rethereding Remediation” / Studio One

Dzięki uprzejmości Studio One Ostateczny wpis w miastach tranzytowych.
Konkurs Niskie Carbon Futures , propozycja Studio One, zatytułowany Networked Ecologies: Rethinking Remediation.
definiuje się szereg programów, począwszy od remediacji krajobrazu / górnictwa, po rolnictwo miejskie.
Te.
Pomiędzy.
witryny będą się rozwijać i rozwijać zgodnie z konkretnymi warunkami i zastosowaniami, tworząc w końcu sieć infrastruktury, która zapewni miastu solidność.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Nieuchronne zmiany w globalnym klimacie i warunkach ekonomicznych skłoniły nas do zastanowienia się i ponownego przemyślenia zdolności miast do stawienia oporu i dostosowania się do tych zmian.
Miasto takie jak Latrobe, którego krajobraz, gospodarka i warunki społeczne opierają się przede wszystkim na produkcji energii opartej na węglu, jest szczególnie podatne na globalne i lokalne zmiany.
Dzięki uprzejmości Studio One Wraz z ograniczeniem wydobycia węgla i ograniczeniem produkcji warunki społeczne i ekologiczne w Latrobe już zaczęły spadać.
Poprzez mapowanie obszaru znaleziono kilka miejsc, które są obecnie w niedostatecznym stopniu wykorzystywane lub które stały się wolne od spadku wydobycia.
Networked Ecologies ponownie rozważa te strony jako połączenia miejskie i ekologiczne jako przestrzenie, które zapewnią solidność krajobrazowi.
Dzięki uprzejmości Studio One Ta nowa infrastruktura zapewni alternatywne metody produkcji energii; poprzez włączenie systemu generowania energii wiatru do tektonika budynku.
Networked Landscapes proponuje ekologiczne remediacje terenów wydobywczych poprzez tworzenie zabudowanych terenów podmokłych, które będą również regenerować gatunek obszaru.
Wybrane witryny zapewniają szereg samowystarczalnych działań ekonomicznych, tworząc silniejszą lokalną gospodarkę, która może teraz zapewnić szerszą gamę produktów dla gospodarki zewnętrznej.
Dzięki uprzejmości Studio One Istniejące funkcje na stronie: Dzięki uprzejmości Studio One Latrobe Region jest obecnie podzielony na region naturalny, górniczy i miejski.
Wszystkie są oddzielone od siebie w tej napędzanej przez górnictwo gospodarce.
Przy przewidywanym spadku produkcji węgla i energii, obszar musi przemyśleć swój kulturowy, ekonomiczny i ekologiczny krajobraz, przechodząc na bardziej zróżnicowany.
Dzięki mapowaniu niewykorzystanych i wkrótce wolnych miejsc byliśmy w stanie zlokalizować kilka obiektów, które mogą być wykorzystane jako łącznik pomiędzy różnymi krajobrazami Latrobe.
Jednak aby stworzyć solidne i odporne miasto, staramy się zdywersyfikować zestaw relacji między różnymi witrynami.
Podczas gdy połączenie liniowe może rzeczywiście zdywersyfikować krajobraz Latrobe, tylko wielowymiarowy zestaw połączeń i działań może to zapewnić.
Wymiana źródeł energii w ciągu 20 lat Dzięki uprzejmości Studio One Z jednej strony istniejąca kopalnia węgla w mieście Latrobe może po prostu dostarczyć węgiel w ciągu najbliższych 20 lat, az drugiej strony ta kopalnia dostarcza ponad 80% stanu Victoria w Australii, zastąpienie źródeł energii byłoby podstawową strategią utrzymania tej dzielnicy przy życiu.
Nasza propozycja ma zastąpić węgiel jako źródło energii wytwarzanej przez istniejący potencjał przyrodniczy miejsca produkcji energii.
Podobnie jak hydroelektryczność, energia pływów, energia geotermalna, bioenergia, energia fal, energia słoneczna, energia wiatru.
Strategia projektowania strony Dzięki uprzejmości Studio One Nasza propozycja dotyczy odkrywania przestrzeni pomiędzy istniejącymi funkcjami i tworzenia nowej sieci w tym obszarze.
Ten proces zostanie powtórzony dla nowo utworzonych przestrzeni.
Ta nieprzewidywalna i powiązana sieć polega na wzroście nowych pośrednich przestrzeni poprzednich przestrzeni pośrednich wprowadzonych przez poprzedni proces.
Tak więc za każdym razem mamy nową sieć nowych przestrzeni, które rozwijają się i łączą obszar jak sieć pająka i kłącze w czasie.
W zależności od odległości od pustych budynków, projekt ponownie wykorzystuje i łączy się z nimi, przeprogramowując budynki z działań zorientowanych na społeczność.
Lokalna gospodarka zależy od siebie nawzajem, a nie od centralnego węzła, tworząc silną ekonomiczną sieć.
Wraz z rozszerzaniem się Sieciowych Ekologii, istniejące funkcje miasta są intensyfikowane i uzupełniane.
Ta nowa sieć ciągle się zmienia i stale rośnie, dostosowując się do istniejących warunków.
Magazyn energii jako infrastruktura Projekt: Studio jedna Lokalizacja: Latrobe, Australia Członkowie zespołu: Mona Ghandi, Carlos Sandoval, HassanSazmand Status: Konkurs Wstęp Dodatkowe kredyty: Jeden z finalistów, uznany przez jury, z wyróżnieniem Area: 3000 HA Date : Listopad 2012
[przypisy: energia hydratacji, olx wałbrzych, roboty wykończeniowe ]

Powiązane tematy z artykułem: energia hydratacji olx wałbrzych roboty wykończeniowe