Architektura 21szego wieku : Projekt Petera Zumthora został zaprezentowany w 2011 roku w Pawilonie Serpentyn

Dzięki uprzejmości Serpentine Gallery Pavilion Zwycięski projekt Petera Zumthora, zdobywcy nagrody Pritzkera w 11.
pawilonie galerii Serpentyn, został dzisiaj otwarty.
Projekt, który ma na celu pomóc widzom poświęcić czas na relaks, obserwację, a następnie, być może, rozpoczęcie rozmowy ponownie.
może nie ., materiały mają znaczący wpływ na projekt, który podkreśla rolę, jaką zmysły i emocje odgrywają w naszym doświadczeniu architektury.
Pawilon będzie pierwszym ukończonym budynkiem firmy Zumthor w Wielkiej Brytanii.
Zumthor podzielił się tym, że koncepcja tegorocznego pawilonu to hortus conclusus, pokój kontemplacyjny, ogród w ogrodzie.
Budynek pełni rolę sceny, tła do wnętrza ogrodu z kwiatami i światłem.
Poprzez czerń i cień wchodzi się do budynku z trawnika i rozpoczyna przejście do centralnego ogrodu, miejsca wyabstrahowanego ze świata hałasu i ruchu ulicznego i zapachów Londynu.
wewnętrzna przestrzeń, w której można usiąść, chodzić, obserwować kwiaty.
To doświadczenie będzie intensywne i niezapomniane, podobnie jak same materiały.
pełen pamięci i czasu..
Bądź na bieżąco z Blogu, aby uzyskać więcej zdjęć i informacji o projekcie Zumthor dla pawilonu.
Nasze poprzednie relacje z Serpentine Gallery Pavilion można znaleźć tutaj, w tym Jean Serpentine Galeria Jean Nouvel z 2010 r.
I SANAA 2009 Serpentine Gallery.
Dzięki Pawilonowi Galerii Serpentine Tegoroczny Pawilon jest 11.
komisją w rocznej serii Galerii, pierwszy na świecie i najbardziej ambitny program architektoniczny tego rodzaju.
Będzie to pierwszy ukończony budynek architekta w Wielkiej Brytanii i będzie zawierał specjalnie zaprojektowany ogród autorstwa wpływowego holenderskiego projektanta Piet Oudolfa.
W sercu Pawilonu Petera Zumthora znajduje się ogród, który architekt ma nadzieję zainspiruje gości do zostania obserwatorami.
Dzięki wyrafinowanej selekcji materiałów Zumthor tworzy kontemplacyjne przestrzenie, które przywołują duchowy wymiar naszego środowiska fizycznego.
Jak zawsze, celem estetycznym Zumthora jest dostosowanie budynku dokładnie do jego celu jako ciała fizycznego i obiektu emocjonalnego doświadczenia.
Materiały zawsze odgrywały sugestywną, a także istotną rolę w budynkach zaprojektowanych przez Zumthor.
Pawilon 2011 będzie zbudowany z lekkiej drewnianej ramy owiniętej tkaniną i pokrytej czarną pastą zmieszaną z piaskiem.
Ściany zewnętrzne i wewnętrzne ze schodkowymi drzwiami będą oferować wiele ścieżek dla zwiedzających, delikatnie kierując je do centralnego, ukrytego wewnętrznego ogrodu.
Zadaszone chodniki i miejsca siedzące otaczające tę centralną przestrzeń stworzą pogodne, kontemplacyjne otoczenie, z którego goście mogą spojrzeć na bogato nasadzony ogród nasłoneczniony, serce i ognisko budynku.
W tym pawilonie, podobnie jak w poprzednich strukturach, takich jak słynne kąpiele termalne w Vals w Szwajcarii czy kaplica Brudera Klausa w Mechernich w Niemczech, Zumthor podkreślił zmysłowe i duchowe aspekty doświadczenia architektonicznego, od precyzyjnej, ale prostej kompozycji i.
obecność.
materiałów, manipulowanie skalą i efektem światła.
Prowizja Pawilonu Serpentine, opracowana w 2000 r.
Przez dyrektora galerii, Julię Peyton-Jones, stała się międzynarodową witryną eksperymentów architektonicznych, która jest kontynuacją dziesięciolecia pawilonów autorstwa największych światowych architektów.
Każdy pawilon znajduje się na trawniku Galerii przez trzy miesiące i natychmiastowa prowizja.
maksymalnie sześć miesięcy od zaproszenia do realizacji.
zapewnia unikalny model na całym świecie.
Julia Peyton-Jones, dyrektor i Hans Ulrich Obrist, współ-dyrektor w Serpentine Gallery, powiedzieli: To zaszczyt i wspaniała przyjemność pracować z Peterem Zumthorem w 11.
Galerii Serpentine Gallery.
Komisja pozwala nam na łączenie się z najlepszymi architektami na świecie i co roku jest ekscytującym i zupełnie nowym doświadczeniem.
Plany Zumthora zrealizują wyjątkową przestrzeń, w której publiczność będzie mogła cieszyć się przez całe lato.
Pawilon Galerii Serpentińskiej firmy Zumthor będzie funkcjonował jako przestrzeń publiczna i jako miejsce dla Park Nights – wysokiej jakości programu publicznych prelekcji i wydarzeń.
Park Nights zakończy się corocznym maratonem Serpentine Gallery w październiku, teraz w szóstym roku.
W 2006 roku program Park Nights obejmował renomowany 24-godzinny Maraton Wykładów w Serpentynach, zwołany przez Hansa Ulricha Obrista i architekta Rema Koolhaasa; w 2007 r.
w Maratonie Eksperymentów Galerii Serpentine przedstawionym przez artystę Olafura Eliassona i Hansa Ulricha Obrista; W 2008 roku Obrist przewodził ponad 60 uczestnikom Manifesto Marathon Serpentine Gallery.
Następnie w 2009 roku odbył się Maraton Poezji w Serpentine Gallery, aw 2010 roku Maraton w Serpentine Gallery.
Peter Zumthor Urodzony w Bazylei w 1943 roku, Zumthor kształcił się jako producent stolików w sklepie swojego ojca, jako projektant i architekt w Kunstgewerbeschule Basel oraz w Pratt Institute w Nowym Jorku.
W 1979 roku założył
[podobne: malowanie podbitki, płyta włókno cementowa, ustanowienie służebności ]

Powiązane tematy z artykułem: malowanie podbitki płyta włókno cementowa ustanowienie służebności