Architektura i nowoczesne budownictwo – Red Sea Institute of Cinematic Arts RSICA / Symbioza Designs LTD

Dzięki uprzejmości projektów symbioza ltd Instytut Sztuki Filmowych Morza Czerwonego (RSICA) zaprojektowany przez projekty symbiozy został ukończony w 2008 roku.
Jest to architektoniczna i przestrzenna interpretacja odkrywczego i twórczego procesu tworzenia i produkcji filmów, zaprojektowana specjalnie w celu zachęcenia do refleksji nad sobą i obserwacją świata poza sobą.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
Architektura szkoły jest odkrywczym i dydaktycznym środowiskiem gruntowym, wychwytującym wydedukowane emulacje warstw tworzących film.
W budynku znajdują się różne warunki, które pozwalają uczniowi zrozumieć wielką miarę wartości niematerialnych lub często niemierzalnych pojęć i warunków, które są najlepiej rozumiane intuicyjnie poprzez doświadczenie.
Dzięki uprzejmości symbioza designs ltd Aby uzyskać większość własności do pejzażu, wiele funkcji zostało zepchniętych do poziomów podrzędnych, co z kolei zapewniło niestraczące rzeźbiarskie rozmieszczenie budynków powyżej.
Motyw krajobrazowy jest minimalistyczny, a oazy wprowadzane jako podtytułowe studnie świetlne, skały z rumu są wystawiane jako elementy mistyczne, a refleksyjne baseny przechwytują promienie słoneczne i przepływające nad nimi chmury.
Dzielenie kampusu z głównym kompleksem RSICA to luksusowy hotel butikowy oferujący wyjątkowe wrażenia związane z filmem i filmem, z muzeum filmowym, które nawiązuje do szkoły filmowej, oraz z najnowocześniejszymi trzema ekranowymi kinami publicznymi z drugiej strony strona kampusu.
Dzięki uprzejmości projektów symbiozy ltd Światło za sprawą dzięki uprzejmości projektów symbiozy ltd Naturalne warunki świetlne są wykorzystywane w budynkach, tworząc zakresy między wymywanymi i intensywnymi.
Oświetlenie jest wystawiane, aby umożliwić uczniom obserwowanie natury światła.
Lekkie prysznice spadają na wiele obszarów i często w intensywnych plastry poprzez rzeźbione świetliki.
Cienie jako materia Podobnie jak światło, cienie są wzmacniane jako materia w różnorodnej formie; ciemne obszary perkolują zarówno nieruchomość, jak i poruszające się cienie, podczas gdy inne formy rzucają żywe i teksturowane.
Dynamiczny ruch Dzięki uprzejmości projektów symbiozy ltd Formy budynków schodzą do ziemi i wznoszą się nad powierzchnią ziemi, tworząc ścieżki i przestrzenie w ruchu, wędrując i zachęcając do ruchu z różnych niekonwencjonalnych punktów widzenia, aby umożliwić uczniom odkrywanie przestrzennych zmian paradygmatu niezbędnych do zrozumienia i planowanie scenografii.
Dźwięk jako całość Naturalne, surowe odgłosy wiatru i bryzy, wody niegazowanej i deszczu, o różnych śladach, przechwytywane są przez podstawowe kanały rurowe z odległych etapowych etapów do zacisznych, aby uczniowie mogli docenić materię dźwiękową, nawet gdy nie znajdują się w pobliżu jej źródeł .
Introspektywna domena Wiele mniejszych obszarów składa się wewnętrznie do samych siebie tworząc miejsca oderwania w postaci nisz, które są niezbędne do tego, aby uczniowie mogli po cichu odkrywać własne umysły.
domena introspekcyjna.
Wyobraźnia wymaga wielu prób w umyśle, w których rzeczywistość może rozciągać się poza konwencjonalne i magiczne.
Domena wymiany Wielkie filmy są produktem ubocznym wspólnego i synergicznego wysiłku zespołu.
Większość przestrzeni obiegowych i otwartych na zewnątrz jest wyartykułowana, aby stać się społecznymi i świątecznymi dziedzinami, w których rozmowy i wymiana pomysłów są nie tylko mile widziane, ale także wzmacniane i promowane.
Layering Dzięki uprzejmości projektów symbioza ltd Podobnie jak montaż w filmowaniu, różne przestrzenie i formy budynków zostały zestawione jako pojedyncze warstwy; jednak student może odbierać różne kompozycje z różnych punktów w zależności od ich położenia w przestrzeni.
Długie, wizualne osie z różnorodnymi elementami kompozycyjnymi są wystawiane jako Forced Perspectives, oferując studentom eksploracyjne podstawy wizualnego montażu.
Studio Tectonics Cały budynek kampusu celebruje typologię pracowni jako aktywne miejsce produkcji, a jako budynek generalnie surowy, odsłaniając większość elementów elektrycznych i mechanicznych, takich jak prace kanałowe i duże oprawy oświetleniowe; jak również echa narzędzi i instrumentów tego zawodu, takich jak głośniki i poruszające się stalowe spacery.
Budynek będzie przejrzystym projektem technicznym dla studentów.
Filmowa chronologia Obiekty budowlane, które wiążą się z pracami przygotowawczymi i technicznymi w zakresie przedprodukcji, produkcji i postprodukcji, są przedstawione w przejrzystej kolejności.
Nie tylko studenci, ale także odwiedzający będą mogli dokładnie odczytać kolejność robienia filmów w rzeczywistym planie, szczególnie tam, gdzie niektóre funkcje są narażone poprzez przejrzystość na obszary obiegu.
Architekt: symbioza designs ltd.
Lokalizacja: Aqaba, Jordania Nazwa projektu: Instytut Sztuki Filmowej Morza Czerwonego (RSICA) Program: Szkoła filmowa z salą posiedzeń 160 miejsc, Biblioteka medialna, 2 duże sceny dźwiękowe, scenografia, pomieszczenia do przechowywania sprzętu, sala zielona, laboratorium fotograficzne, inteligentne sale lekcyjne ,
[patrz też: plan zagospodarowania przestrzennego zabierzów, olx dąbrowa górnicza, blaty kuchenne z konglomeratu ]

Powiązane tematy z artykułem: blaty kuchenne z konglomeratu olx dąbrowa górnicza plan zagospodarowania przestrzennego zabierzów