Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: Classics Część III

Nadzwyczajne projekty, które nigdy nie będą zbyt stare.
Sprawdź naszą trzecią selekcję po przerwie.
AD Classics: MIT Baker House Dormitory / Alvar Aalto Alvar Aalto zaprojektował Baker House w 1946 roku, kiedy był profesorem w Massachussets Institute of Technology, gdzie znajduje się akademik.
Otrzymała swoją nazwę w 1950 roku, po tym, jak Dziekan Studentów MIT Everett Moore Baker zginął w katastrofie lotniczej w tym roku.
Dormitorium to zakręcony wąż ślizgający się po swojej stronie i odzwierciedlający wiele pomysłów Aalto dotyczących formalnej strategii, czyniąc go dormitorium, który jest zarówno zamieszkany, jak i studiowany przez studentów z całego świata (czytaj dalej.) AD Classics: Willis Tower ( Sears Tower) / Skidmore, Owings, i Merrill Górujący nad wietrznym Chicago, Willis Tower (dawniej Sears Tower) był niegdyś najwyższym budynkiem na świecie po jego ukończeniu w 1973 roku.
Sears, Roebuck, & Company zleciła Skidmore , Owings i Merrill zaprojektują budynek biurowy, w którym mieszczą swoją siedzibę i wiele biur, które rozrzucili po całym Chicago w jednym budynku.
Projekt musiał również zawierać dodatkowe powierzchnie biurowe dla przewidywanego przyszłego rozwoju firmy (czytaj więcej.) Klasyka AD: Vanna Venturi House / Robert Venturi Większość krytyków zazwyczaj uważa, że spójność w architekturze jest ważnym aspektem projektu.
Jednak w Vanna Venturi House Robert Venturi wybrał mniej podróżowaną drogę i sprawdził złożoność i sprzeczność w architekturze, co jest sprzeczne z normą.
Znajduje się w Chestnut Hill w Pensylwanii, na płaskim terenie odizolowanym przez otaczające drzewa, Venturi zaprojektował i zbudował dom dla swojej matki w latach 1962 i 1964 (czytaj dalej.) AD Classics: House VI / Peter Eisenman Peter Eisenman House VI zawiera dezorientację praca bez koncepcji powiązania jej z tradycyjnym domem.
Dom jest właściwie wszystkim, co można by nazwać konwencjonalnym domem.
Eisenman, jeden z New York Five, zaprojektował dom dla pana i pani Richarda Franka w latach 1972-1975, który znalazł wielki podziw dla pracy architekta, mimo że wcześniej znany był jako papierowy architekt .
i teoretyk (czytaj dalej.) AD Classics: Centre Georges Pompidou / Renzo Piano + Richard Rogers W latach 70.
architekci Renzo Piano i Richard Rogers, obaj nieznani w tym czasie, współpracowali i wznieśli jeden z najbardziej znanych i radykalnych budynków naszej czas, Centre Georges Pompidou.
Centrum kulturalne w Paryżu, Francja dosłownie odwróciło nasz świat.
Wszystko zaczęło się od Georges a Pompidou, prezydenta Francji od 1969 do 1974 roku, który chciał zbudować centrum kulturalne w Paryżu, które przyciągnęłoby odwiedzających i byłoby monumentalnym aspektem miasta (czytaj dalej.)
[przypisy: płyta włókno cementowa, hydratacja cementu, blaty kuchenne z konglomeratu ]

Powiązane tematy z artykułem: blaty kuchenne z konglomeratu hydratacja cementu płyta włókno cementowa