Budownictwo wczoraj i dzis : Propozycja „Lżejsze niż powietrze” / MODU

Dzięki uprzejmości MODU Zafascynowany teorią kamuflażu i zainteresowany tym, jak, jako koncepcja projektowa, mogła doprowadzić do transformacji przestrzeni, MODU zmieniło rozpoznawalną postać barki w mieście na interaktywne zjawisko atmosferyczne, które nazwali, Lżejsze niż Powietrze..
Ta propozycja, która była dla Barki .
konkurs zorganizowany przez SHIFTBoston, zdobył pierwsze miejsce i we wrześniu 2012 roku pojawi się na kanale Fort Point w Bostonie.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Zbudowany z różowych kamuflażowych siatek myśliwskich, stacjonarnych rowerów i balonów, Lighter Than Air dosłownie unosi się nad kanałem Fort Point! Przywiązany do barki linami i rurami, struktura balonu będzie kołysać się i unosić nad barką jak chmura.
Ten zmieniający kształt projekt będzie mógł poruszać się z wiatrem i interakcją międzyludzką.
Dzięki uprzejmości instalacji MODU MODU zapewnimy aktywny i wizualnie stymulujący cel dla bezbarwnego kanału Fort Point.
Planują użyć dużych balonów Mylar wypełnionych helem, aby zapewnić, że balony utrzymają pewną pływalność przez cały czas trwania instalacji.
Do balonów zostanie przymocowana seria stacjonarnych rowerów w przedziale od 5 do 30.
Gdy odwiedzający pedałuje jeden z rowerów, rower wygeneruje energię, która zostanie wykorzystana do aktywacji szeregu pomp.
Pompy będą następnie albo popychać parę albo powietrze, które będą wymuszać unoszenie się balonów i dryfowanie nad barką.
Energia z rowerów będzie również przechowywana w akumulatorach poniżej powierzchni barki.
Oznacza to, że jeśli na barce znajduje się tylko jeden gość, różowa chmura będzie nadal mogła falować pod wpływem pojedynczej osoby.
Dzięki uprzejmości MODU Zespół zdecydował się na pokrycie balonów różowym kamuflażem, ponieważ materiał jest łatwo dostępny, a jasny kolor zwróci uwagę na ten obszar.
Stacjonarne rowery są również łatwe do znalezienia, a ilość umieszczona na barce może być różna, nie wpływając jednak na mechanikę projektu.
Elastyczność i mobilność Lighter Than Air pozwala również na łatwe przenoszenie go do różnych lokalizacji na potrzeby przyszłych wyświetlaczy.
[przypisy: olx dąbrowa górnicza, budowa kortów tenisowych, ustanowienie służebności ]

Powiązane tematy z artykułem: budowa kortów tenisowych olx dąbrowa górnicza ustanowienie służebności