Nowoczesna architektura : Aktualizacja: Elbe Philharmonic Hall / Herzog i de Meuron

Karen Cilento Podczas niedawnej wizyty w Hamburgu mogliśmy zobaczyć postępy wielkiej sali koncertowej Herzog & de Meuron [sprawdź naszą poprzednią relację tutaj].
Chociaż koszty budowy nadal rosną (prawie 70 milionów euro zostało przekazane przez prywatne firmy na projekt, a projekt jest znacznie powyżej jego proponowanego budżetu na 240 milionów euro), po ukończeniu będzie on najwyższym budynkiem w Hamburgu i przyniesie więcej życia w porcie.
Więcej zdjęć i więcej o wizycie po przerwie.
Na naszą wizytę podeszliśmy do budynku najpierw z HafenCity, przed pójściem wzdłuż Łaby, a na koniec przejściem przez port.
Z HafenCity mogliśmy pochwycić ciekawe widoki budynku między ulicami i pustkami między istniejącymi budynkami.
Struktura ma interesującą jakość, jest cicho dynamiczna, ponieważ nie przeciąża obszaru, ale jest naprawdę czymś godnym uwagi.
.
Karen Cilento To rozczarowało, że magazyn Kaispeicher.
podstawa muru, nad którą płynie sala koncertowa.
był przykryty, ukrywając skrajny kontrast przezroczystego szkła z litą cegłą.
Jednak w pewnym sensie pozwoliło skupić się wyłącznie na szklanej konstrukcji i przyciągnąć całą uwagę ku niebu.
.
Karen Cilento Przez całe popołudnie zmieniające się warunki nieba odbijały się na skórze, ponieważ czasami zabieg był jasny, jasny niebieski i powoli zmieniał się w biały szary kolor, gdy pojawiło się więcej chmur.
.
Karen Cilento O wizualizacji sali koncertowej jako pływającej szklanej konstrukcji jest całkiem udana, ponieważ podczas spaceru po najbliższym miejscu, nie odczuwa się wagi masywnego budynku.
Podstawa murowana wiąże salę koncertową z jej kontekstem i choć powierzchnia szklana pokrywa ponad 21 000 m., nie ma w niej miejsca ani nie ma miejsca.
.
Karen Cilento Przekraczając port do industrialnej strony, roztacza się wspaniała panorama hali, a forma doskonale pasuje do panoramy.
Budynek zdaje się w pełni wykorzystywać swoją doskonałą lokalizację i dumnie stoi na wysuniętym brzegu haboru, ze starą fabryką zakotwiczającą się w historii tego obszaru.
Z każdego punktu widzenia budynek oferuje nową perspektywę, a zmieniająca się skóra tchnie życie w strukturę.
Chociaż do dnia otwarcia pozostało ponad rok, byliśmy podekscytowani, aby zobaczyć postępy i czekamy na ostateczny wynik! .
Karen Cilento.
Karen Cilento.
Karen Cilento.
Karen Cilento.
Karen Cilento
[patrz też: malowanie podbitki, olx wałbrzych, roboty wykończeniowe ]

Powiązane tematy z artykułem: malowanie podbitki olx wałbrzych roboty wykończeniowe