Nowoczesna architektura : Arte s Residential Tower / Spark Architects

Dzięki uprzejmości Spark Architects Stojąc na 170m i 110m wysokości, bliźniak.
Arte s.
wieże mieszkalne siedzą u podstawy Bukit Gambir, bujnej tropikalnej góry, położonej w sercu wyspy Penang na Oceanie Indyjskim u zachodnich wybrzeży Malezji.
Zaprojektowane przez Spark Architects geometria i kompozycja wież inspirowana jest dramatycznym otoczeniem i krajobrazami morskimi pośredniczącymi pomiędzy stromo rosnącą zieloną górą a płynącymi prądami cieśniny Malakka.
Projekt, który rozpoczął się w 2012 r., Ma zostać ukończony w 2014 r.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Dwie wieże są generowane przez wytłaczanie prostej i wydajnej eliptycznej płyty podłogowej, podczas gdy fasada jest ożywiana dzięki dodatkowi płetwy falowej na każdym poziomie.
Różny profil półek inspirowany jest prądami oceanicznymi cieśniny Malakka, które oddzielają wyspę od półwyspu Malezja.
Zachodnia wieża jest bliżej góry, wspina się na 49 pięter, będzie najwyższa na wyspie, oferując spektakularne widoki na ocean z wyższych poziomów wschodniej elewacji, podczas gdy zachodnia fasada wygląda na pokryte dżunglą góry.
Dzięki uprzejmości Spark Architects Organiczny rytm wieży zawiera ogród na niebie na poziomie 35, w którym znajdują się dwa rekreacyjne stoły inspirowane kamyczkami.
Strąki stworzą dramatyczny punkt orientacyjny ze spektakularnymi widokami na miasto Georgetown, cieśniny Malakki i Malezji, które nie będą świecić w nocy spektakularnie, tworząc latarnię morską widoczną na całej wyspie.
Dzięki uprzejmości Spark Architekci Dolna wieża wznosi się z wielopoziomowego podium do 27 kondygnacji, gdzie rzeźbiona geometria płetwy cofa się od głównej elewacji tworząc warstwowy ogród nieba wyrzeźbiony z górnych płyt podłogowych.
Bujny ogród na wieży i fasady na podium korzystają z tropikalnego klimatu łączącego granice między naturalistyczną tropikalną roślinnością a charakterystyczną, płynącą przez człowieka geometrią, która generuje charakterystyczną obecność ulicy w ludzkiej skali i fakturze.
Dzięki uprzejmości Spark Architects Architekci: Spark Architects Lokalizacja: Georgetown, Penang, Malezja Zespół: Stephen Pimbley, Peter Morris, Jay Panelo, Lintang Wuriantari, Ethan Hwang Architekci krajobrazu: Spark Architekci Wnętrza: Spark Architects / DManssi Associates LDI: East Design Structural Engineer: Przekazywanie projektów YAA / Passage M + E: Programista JH Tag: Klient Nusmetro: Nusmetro Thomas Chan Tower Wysokość: 170 + 110 m, Poziomy 49 + 32, 400 Daty projektu: grudzień 2012-2014
[podobne: roboty wykończeniowe, olx kłodzko, studnie głębinowe cennik ]

Powiązane tematy z artykułem: olx kłodzko roboty wykończeniowe studnie głębinowe cennik